Fuerteventura

Aktivity

Co nabízí Fuerteventura   

         Karibik Evropy

Výlety na krátery sopek
Výlety na krátery sopek

Výlety do kráterů vyhaslých sopek. Ten nejbližší je 6 km daleko a jmenuje se Calderón Hondo. Vrchol sopky Calderón Hondo (278m n.m.), ke kterému je snadný přístup ze severního turistického střediska Corralejo nebo z malého městečka Lajares. Z jsou vrcholu vidět i jižní kopce sousedního severního ostrova Lanzarote.

Duny
Duny

Na jihu města Corralejo, hned za skvělou pláží Playa de Pozo, se nachází Národní park Corralejo. Jedná se o 10,5 km dlouhou a 2,5 km širokou zónu, kde se nachází stovky obrovských písečných dun nafoukaných ze saharské pouště. Tento dunový komplex je největší pouštní objekt na celých Kanárských ostrovech. Ve spojení s tyrkysovým oceánem na jeho okraji je dokonalým místem pro strávení dne. Dopoledne se můžete procházet po obrovských pouštních dunách na jedné straně silnice, odpoledne ležet u moře na straně druhé.  

Vodní sporty


Pláže

nejkrásnější pláže Evropy

pláže na dunách
pláže na dunách
Pláž El Cotillo
Pláž El Cotillo

Na  dlouhém pobřeží Fuerteventury se nalézá více než 150 přírodních pláží. Ty jsou velmi rozmanité. Najdete zde pláže s bílým, černým i zlatým pískem, které kontrastují s jasným tyrkysovým oceánem. Vítr sem přináší písek ze Sahary, což dává vzniknout novým plážím na východním pobřeží. Není divu, že turisté z celého světa milují tuhle jedinečnou destinaci, která patří k nejkrásnějším na Kanárských ostrovech. Fuerteventura je opravdovým písečným rájem s celoročním slunečním svitem.